Tartu Ülikooli muuseumi kolme muuseumimaja külastas eelmisel aastal üle 74 000 inimese

Tartu Ülikooli muuseum tegutseb Tartu kesklinnas kolmes ajaloolises hoones. Teineteisest vaid 500 meetri raadiuses asuvad ajalooline toomkirik, mis on koduks muuseumi peamajale, ülikooli peahoone, kus tegutseb ülikooli kunstimuuseum ning tähetorn, mis toob taevatähed inimestele suisa peo peale. 2017. aastal külastas muuseumi kolme maja ekspositsioone, programme ja sündmusi 74 943 inimest.

“Muuseumil on suur au tegutseda Tartus nii väärikates hoonetes, mis on vaatamisväärsused juba iseenesest. Püüame oma tegevustes alati lähtuda hariva ja meelelahutusliku lähenemise tundlikust kombineerimisest, et paeluda nii süvenenumaid huvilisi kui ka neid, kes põnevate teadmiste omandamise teel alles esimesi samme astuvad. Ka sel aastal on kõigis muuseumihoonetes lisaks juba armsaks saanud traditsioonilistele sündmustele, plaanis palju uut ja põnevat,” kutsub muuseumi direktor Mariann Raisma inimesi ka sel aastal Tartu Ülikooli muuseumi majadesse seiklema.

2018. aasta näitusete aastateema on “Kuritöö ja karistus”, mis leiab erineva nurga alt kajastamist kõigis kolmes muuseumimajas.

Lisainfo: muuseum.ut.ee