Projekt "19.sajandi grafiti versus tänapäeva tänavakunst"

Projekt "19. sajandi grafiti versus tänapäeva tänavakunst" saab teoks tänu ERÜ projektikonkursi „Raamatukogud-muuseumid-noored“ toetusele 20.05-31.10.2018. a.

Tartu Lille Maja noorte keskuse ja Tartu Ülikooli kunstimuuseumi koostöö eesmärk on tutvustada noortele kodulinna kultuuri, et nad oskaksid väärtustada nii minevikku kui käituda tänapäeval linnaruumis vastutustundlikult. Samuti aitab projektis osalemine tõsta noorte (grafiti-)kunsti oskusi.

Toimub õppekäik Tartu Ülikooli peahoone pööningul asuvasse 19. sajandi kartseriruumi, kus on säilinud toonaste tudengite originaaljoonistused ehk grafitid, mis tänapäeval on muinsuskaitse all kui väärtuslik ajalooallikas. Õppekäik võimaldab piiluda tolleaegsete tudengite igapäevaellu ja mõttemaailma. Samuti saavad õpilased uurida, milliseid materjale ja meetodeid kasutati 19. saj krohvitud seinapinnale graffitite tegemiseks võrreldes tänapäeva võimalustega. Käsitletakse muinsuskaitset ning vesteldakse teemal, mis on seinte sodimine ja mis on kvaliteetne tänavakunst.

Lille Maja noored õpivad kunstnik Von Bombi juhendatud õpitubades stencil-tehnikas grafiti loomist, osalevad Stencibility festivalil ja kaunistavad Lille Maja sisehoovi müüri grafitikunstiga. Noorte valminud stencil-tehnikas töödest toimub samuti näitus TÜ kunstimuuseumis.

Projekti juht: Liis Somelar, Lille Maja

Partner: Külli Valk, Tartu Ülikooli kunstimuuseum