Peredele

Tartu Ülikooli kunstimuuseumi on teretulnud igas vanuses külastajad!

Tartu Ülikooli kunstimuuseum on Eesti ainus antiikkunsti eksponeeriv muuseum. Püsinäituse moodustavad skulptuurid – kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid.

Lastele on antiigi avastamiseks põnevad temaatilised mängud saali arvutites. Mängud tutvustavad antiikaegset rõivastust, templeid ja muud huvitavat.

saaliarvutiga.jpg

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

Ära unusta pilku heita ka püsiekspositsioonis väljas olevale iidsele Egiptuse muumiale!

Muuseumi ürituste kavast leiab mitmeid pereüritusi nii eksponeeritavate näituste kui ka suurürituste raames. 

Muuseumi külastades kasuta perepiletit, mis maksab 12 € ja tagab sissepääsu kahele täiskasvanule lastega. Pilet võimaldab külastada kogu perega nii kunstimuuseumi, ülikooli aulat kui ka ajaloolist tudengikartserit. Ühispilet, millega saab peale kunstimuuseumi külastada ka Tartu Ülikooli muuseumi peamaja Toomemäel ning Tartu tähetorni, maksab 24 €.

Tartu Ülikooli peahoonesse pääseb lastevankritega sisse vasaku tiiva automaatustest, mille juures on kaldtee. Uste avamiseks vajuta nuppu ukse kõrval! Esimese korruse vasakus tiivas asuvasse muuseumi pääseb lapsevankriga ligi, teisel korrusel asuvasse aulasse saab minna liftiga. Lastekärudega ei pääse tudengikartserisse.

Tutvu peredele mõeldud üritustega Tartu Ülikooli muuseumi peamajas Toomemäel ja Tartu tähetornis.