Märts Tartu Ülikooli muuseumis toob nähtavale haruldase aardeleiu, põnevad koolivaheajategevused ja võluvad vaatlused

Märtsikuu toob ülikooli muuseumisse taas palju põnevat, mis pakub avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele uudistajatele. 

TÜ kunstimuuseumis avatakse 1.märtsil näitus “Rooma mündid ja Eesti”, mille raames tutvustatakse ja eksponeeritakse Eesti üht viimase aja olulisimat ja põnevaimat aardeleidu.

Mõte: „Kuigi 2015.aastal Varudi-Vanakülast avastatud aare oli segamini küntud ca 3 m2  suurusele alale, õnnestus arheoloogiliste päästekaevamiste käigus leid siiski tervikuna kätte saada. Tänu sellele on olnud võimalik täpsustada väga mitmeid seni oletusliku iseloomuga või lausa spekulatiivseid väiteid. Näiteks, selgus materjaliteadlaste analüüsidest, et Rooma münte kasutati siinmail mitte rahana, vaid hoopis uute, kohalike ehete valmistamiseks,“ kommenteerib näituse kuraator Mauri Kiudsoo.

Lisaks: neljal märtsikuu nädalal toimub kunstimuuseumis Antiigiakadeemia, mille raames on  võimalik osa saada põnevatest loengutest; 4.03 on TÜ kunstimuuseum aga erandkorras avatud ka laupäeval, et kõigil oleks veelgi mugavam ja parem muuseumi külastada; 22.03 toimub koolivaheaja kunstiakadeemia (eelregistreerimine). Lisainfo: kunstimuuseum.ut.ee

Ülikooli muuseum Toomemäel koos Hullu Teadlasega ootab 21.-23.03 7-10 aastaseid teadushuvilisi kevadlaagrisse “Maailm seest ja väljast” (eelregistreerimine).

Mõte: “Laagris osalejad saavad osaleda erinevates töötubades ja katsetes, kus reisitakse kosmoses, uuritakse tarkuse aeda, võetakse sõrmejälgi ja avastatakse muumiakambri saladusi. Ni enam põnevamaks minna ju ei saa,” hõiskab Hull Teadlane.

Lisaks:  laupäevased eksperimendihommikud – 4.03 Muna; 11.03 Erosioon; 18.03 Tärklis; 25.03 Öö ja päev. Lisainfo: muuseum.ut.ee

Tartu tähetorn ootab 10-12 aastaseid astronoomiahuvilisi 21.märtsil huvipäevale “Rõngaga planeedi saladused”, mille raames uuritakse lähemalt Saturni (eelregistreerimine).

Mõte: “Kas Saturnil päriselt sajab teemante? Mida purskab välja Saturni kaaslane Enceladus ning mis peidab ennast Titani pilvede all? Need ja paljud teised põnevad küsimused saavad kindlasti vastused,” tutvustab tähetorni juhataja Janet Laidla.

Lisaks: 7.03 Lea Leppiku astronoomialoeng “G.F. Parrot ja astronoomia”; 21.03 Kadri Tinni astronoomialoeng “Igavesti noor Veenus ja tema sisemine ilu”; vaatlused teisipäeviti ja kolmapäeviti kell 19.30-21.00 (va kuu viimane nädal): planetaariumietendused eesti keeles laupäeviti kell 16 ning inglise keeles kuu esimesel laupäeval kell 15. Lisainfo: tahetorn.ut.ee.

Olete oodatud!