Kunstikolmapäev: Lea Leppik. "Temast saab suur mees…" Gustav Ewers noore Richteri kasvatajana

Novembrikuu kunstikolmapäeval, 16.11 kell 17.15 kõneleb Tartu ülikooli muuseumi teadusdirektor Lea Leppik Otto Friedrich von Richteri noorusest ja tema kujunemisel olulist rolli mänginud koduõpetajast, tulevasest Tartu ülikooli professorist ja rektorist Gustav Ewersist (1779-1830).

"Temast saab suur mees…," kirjutas Gustav Ewers oma kasvandiku kohta 1806. aastal, kui Otto oli 14-aastane. Andekas orientalist suri kahjuks 26-aastasena oma esimesel teadusreisil, kuid jõudis sellele vaatamata jätta püsiva jälje teaduse ajalukku. Ettekandes tuleb juttu tema kasvukeskkonnast – Väimela mõisast ja inimestest, kes seal elasid. Inimeste ellu ja hinge lubab piiluda nende ulatuslik kirjavahetus.

Tartu Ülikooli kunstimuuseumi selle sügise ja talve kunstikolmapäevad on seotud näitusega "Teekond Hommikumaale. Otto Friedrich von Richteri (1791–1816) reisid ja kollektsioon". Loengud tutvustavad eri tahkude alt Eesti orientalistikat, Lähis-Ida arheoloogiat ja ajalugu ning Otto Friedrich von Richteri pärandit. Täpsem kava kunstimuuseumi kodulehel.

Kunstikolmapäevadele pääseb muuseumipiletiga, Tartu ülikooli töötajatele ja tudengitele tasuta.

Kolmapäev, 16. November 2016 - 17:15 kuni 18:00