Kunstialbumi “Ars academica. Tartu Ülikooli 100 kunstiteost“ esitlus Kadrioru kunstimuuseumis

llustratsioon: Enn Põldroos. Universitas Tartuensis. 1982. Tempera, masoniit. Tartu Ülikool

Kunstialbum on esimene ülevaateteos ülikooli rikkalikest kunstivaradest. Siiani on avaldatud üksikuid publikatsioone muuseumi ning raamatukogu kunstikogudest eraldi, kuid on puudunud terviklik pilk ülikoolis säilitatavale kunstikogumikule. Albumisse valitud sümboolsed 100 kunstiteost näitavad ülikooli kunstikogu mitmekesisust ning rikkust antiikkunsti näidetest, vanagraafikaharuldustest ülikooli rektorite portreedeni.

Album valmib koos Kadrioru kunstimuuseumis 1. novembril avatava näitusega “Ars Academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“.

Kunstialbum ilmub eesti ja inglise keeles. Selle koostajad on Ingrid Sahk Tartu Ülikooli muuseumist ja Moonika Teemus Tartu Ülikooli raamatukogust. Albumi kujundas Angelika Schneider. Albumi annab välja Tartu Ülikooli muuseum.

Olete oodatud!

Laupäev, 7. Detsember 2019 - 15:00