Kunstialbum „Ars academica. Tartu Ülikooli 100 kunstiteost“ on möödunud aasta 25 kauneima raamatu hulgas

Eesti Rahvusraamatukogus kuulutati 4. veebruaril välja 2019. aasta kauneimad Eesti raamatud. Nende hulgas on ka kunstialbum „Ars academica. Tartu Ülikooli 100 kunstiteost“.

Kunstialbumi „Ars academica. Tartu Ülikooli 100 kunstiteost“ koostasid kunstiajaloolased Ingrid Sahk Tartu Ülikooli muuseumist ja Moonika Teemus Tartu Ülikooli raamatukogust ning kujundas Angelika Schneider. See on esimene teos, mis annab ülevaatliku pildi ülikooli rikkalikest kunstivaradest – Eesti suurimast ja omanäolisimast kogust väljaspool riiklikke muuseume. Ammendamatu pildi- ja uurimismaterjalina täiendab ülikooli kunstikogu Eesti kunsti- ja kultuurilugu ning seob seeläbi ülikooli ühiskonnaga. Albumisse valitud sümboolsed sada kunstiteost näitavad ülikooli kunstikogu mitmekesisust ja rikkust alates antiikkunsti näidetest ja vanagraafikaharuldustest kuni ülikooli rektorite portreedeni.

„Ars academica. Tartu Ülikooli 100 kunstiteost“ on müügil muuseumipoes ja ülikooli veebipoes

22. märtsini saab Kadrioru kunstimuuseumis külastada ka raamatuga „Ars Academica“ käsikäes käivat näitust. Näituse teist versiooni on võimalik näha Tartu Ülikooli muuseumis 2020. aasta sügisel.

Lisateave:

Ingrid Sahk, Tartu Ülikooli muuseumi kuraator, 737 5384, ingrid.sahk@ut.ee