Kogutakse ajaloolisi fotosid Tartu Ülikooli kunstimuuseumi kohta

Tartu Ülikooli kunstimuuseum aastal 1898

Tartu Ülikooli kunstimuuseum tähistab sel aastal muuseumi rajaja ja juhataja Johann Karl Simon Morgensterni (1770–1852) 250. sünniaastapäeva. Sel puhul korraldatakse kevadel muuseumi Facebooki lehel ajalooliste fotode kogumise kampaania. Fotosid on oodatud saatma kõik, kel on enne 2000. aastat üles võetud materjali.

Tartu Ülikooli kunstimuuseum, mis on Eesti vanim kunstimuuseum, on ülikooli peahoones asunud alates 1809. aastast ja praegustes ruumides alates 1868. aastast. Pikast ajaloost hoolimata on muuseumi kohta arhiivis vähe ajaloolisi pilte, kuigi kindlasti on siin paljude sündmuste käigus tehtud hulga rohkem fotosid, kui muuseumile on teada.

Kogumiskampaaniaga soovib muuseum koondada fotosid, mis on tehtud aastani 2000, s.t enne võimsat digiajastut.

Fotosid saab kuni 1. juunini edastada muuseumi Facebooki lehel oleva sündmuse kaudu. Muuseum palub fotodele lisada ka info neil oleva sündmuse või tegevuse kohta, pildistamise aasta ja autori nimi.

Piisava arvu toredate fotode laekumise korral teeb muuseum nendest näituse.

Lisateave: Jaanika Anderson, Tartu Ülikooli muuseumi teadusdirektor, jaanika.anderson@ut.ee, 5344 7404