Jaan Aru loeng "Kas andekust saab voolida?"

21. oktoobril kell 17.30 peab ajuteadlane ning arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor Jaan Aru loengu "Kas andekust saab voolida?" Loeng on osa näituse "Surma pale. Elu vägi surimaskides" üritustesarjast.

Kust tulevad harukordsed anded? Kas andekus on määratud geenide poolt või saab seda kodus treenida? Kas oleme andekust valesti mõistnud?

Neile küsimustele otsib Tartu Ülikooli kunstimuuseumis vastuseid tunnustatud aju-uurija ja psühholoog Jaan Aru. Pärast loengut toimub ringkäik näituse "Surma pale. Elu vägi surimaskides" kuraatori Ken Irdi juhendamisel. 

Surimaske on läbi aegade võetud teaduslikel eesmärkidel, abivahendiks kunstnikele, aga kõige rohkem siiski lahkunu mälestuse jäädvustamiseks. Näituse üritustesarja teemade valik selgitab surimaskide loomise põhjuseid ning nende peegeldusi tänapäevas. 

Jaan Aru on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor ning tähelepanupsühholoogiat ja teadvuseteadust käsitleva raamatu kaasautor. Ta on avaldanud populaarteaduslikke artikleid ja raamatu "Ajust ja arust". Ta on alates 2018. aasta lõpust Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liige.

Sissepääs üritusele 6 eurot. Tasuda saab vahetult enne loengut kunstimuuseumi kassas. 

Neljapäev, 21. Oktoober 2021 - 17:30 kuni 19:00