Muuseum pakub mitmekülgseid veebitunde erinevatele kooliastmetele, mis toimuvad reaalajas muuseumi haridusprogrammide kuraatori juhendamisel. Tund toimub Zoomi veebikeskkonnas.
Lisainfo ja broneerimine: Tiiu Kreegipuu, tiiu.kreegipuu@ut.ee, 737 5672.
Muumiakambri saladused
Sihtrühm: II ja III kooliaste
E-tunnis tutvume Vana-Egiptuse stiilis hauakambris iidsete egiptlaste matusekultuuri, uskumuste, jumalate ja elu-oluga. Räägime mumifitseerimise protsessist, uurime ehtsaid muumiaid ja hauakambri seinamaalinguid. Tunni tulemusena oskab õpilane kirjeldada Vana-Egiptuse elulaadi ja religiooni; teab mis on muumia; tunneb mõningaid Egiptuse jumalaid; tunneb ära hieroglüüfkirja ja oskab seda seostada Vana-Egiptuse kultuuriga
Kestus: 35-40 min
Vana-Kreeka kultuur
Sihtrühm: II kooliaste, gümnaasium
Muuseumitunnis tutvustatakse Vana-Kreeka kultuuri Mükeene ajast hellenismini muuseumi skulptuuride põhjal. Märksõnad: Mükeene lõvivärav, kolooniad, Ateena akropol, teater, Olümpia, sport, jumalad ja ajaloolised isikud (Perikles, Sokrates, Aleksander Suur, Mauselos). Tunni läbinud õpilane teab mis on akropol, amfiteater, tempel; tunneb kunstis ära tähtsamad ajaloolised isikud ja jumalda; oskab Mükeene, Ateena ja Olümpiaga seostada vastavaid kunstiteoseid.
Kestus: 35-40 min
Müüt kunstis
Sihtrühm: eelkool, I ja II kooliaste
Uurime Vana-Kreeka kujusid ja jutustame nendega seotud müüte ning muinasjutulisi lugusid. Märksõnad: kangelased, muinasjutulised loomad ja jumalad. Lapsi kaasatakse vaatlema, mõistatama ja loole lahendusi mõtlema. Tunni läbinud õpilane oskab vahet teha muinaslool (müüdil) ja päris elust jutustaval lool; teab mõnda kreeka kangelast ja sfinksi mõistatust; õpib tundma mõningaid Vana-Kreeka jumalaid.
Kestus: 35 min
Müüt Kunstis. Vana-Kreeka mütoloogia ja kirjandus
Sihtrühm: gümnaasium
Uurime kuidas kujutasid kreeka skulptorid antiikmüütide ja kirjanduse tegelaskujusid kunstis. Mis roll oli neil tollel ajal inimeste elus, uskumustes ja mõttemaalilmas. Tunni läbinud õpilane oskab iseloomustada mütoloogia ja religiooni osa antiikaja inimese maailmapildis ning näha seoseid kirjandusega.
Kestus: 45-60 min