HARIDUS

Lasteaiad, koolid ja täiskasvanud saavad Tartu Ülikooli kunstimuuseumilt tellida põnevaid haridusprogramme antiikkultuuri teemal ning käelise tegevusega kunstitunde.

Muuseumipedagoogi jutu saatel saab osaleda ajarännakul, külastada muistset Egiptust, rännata läbi Kreekamaa ja uudistada Pompei linna elamutest inspireeritud kauneid interjööre. Haridusasutustele pakutavad programmid on tihedalt seotud ainekavaga ja neis on lõimitud teadmised ajaloost, kunstist, kirjandusest ja usundiloost.

Peale selle korraldab muuseum ülikooli peahoones giidiga ekskursioone, mille käigus külastatakse kunstimuuseumi kõrval ka ülikooli aulat ja ajaloolist tudengikartserit.

Haridusprogramme pakub Tartu Ülikooli muuseum lisaks kunstimuuseumile ka muuseumi peamajas ajaloolises Toomkirikus ning Tartu tähetornis. Kõikides majades toimuvaid programme saab omavahel kombineerida ning sisustada seega tervikliku ja mitemkülgse õppepäeva.

NB! Huvi korral on gruppidel võimalik meie kaudu broneerida lõunasöök Tartu Ülikooli peahoone kõrval paiknevas Tartu Ülikooli kohvikus. Juhul, kui olete lõunasöögi broneerimisest huvitatud, palume Tartu Ülikooli muuseumi sellest teavitada vähemalt kolm tööpäeva enne külastust. Tutvu Tartu Ülikooli kohviku poolt pakutud pakettidega SIIN.