Festival "Avatud mänguväljad"

15.10-6.11 toimub Tallinnas, Tartus, Haapsalus ning nende linnade piirkonnas muuseumidevaheline festival "Avatud mänguväljad", mis kutsub avastama erinevaid muuseumeid läbi mängulise elamuse. 

Festivali selleaastane teema on merekultuuriaastale omaselt "Mere lood", mis tähendab, et laste tähelapanu suunatakse mängude ja küsimuste abil kõigele, mis on otseselt või kaudselt seotud merega.

Muuseumid on ühinenud mänguväljadeks ning igale mänguväljale vastab oma alateema ja tinglik vanusaste. Kunstimuuseumis on avatud mänguväli "Mere tagant tulnud". Mängujuhis, mis suunab läbi tegevuste ja mängude näitust avastama, on koostatud küll 7-10-aastastele lastele, aga oodatud on kõik.

Kunstimuuseumi mängujuhisega saavad lapsed asuda rännakule üle Vahemere Egiptusesse. Koos egiptuse poisiga saab sõita mööda Niiluse jõge, avastada iidse Egiptuse püramiide ja loodust ning tutvuda inimeste elu ja surmaga. Samuti saavad huvilised uudistada põnevaid muistiseid, mille teadlane ja rännumees O. Fr. Richter 200 aastat tagasi Egiptusest kaasa tõi.

Kunstimuuseumis toimuvad tegevused 17.10-4.11. Erandkorras on muuseum avatud laupäeval, 29.10 kell 11.00-17.00.

Mängujuhiseid ja festivalipasse saab igas asutuses tasuta, näitustele pääseb muuseumipiletiga.

Loe festivalist lähemalt nende kodulehelt.

Esmaspäev, 17. Oktoober 2016 - 10:00 kuni Reede, 4. November 2016 - 17:00