Erivajadusega külastajale

Ligipääs ratastooliga külastajatele

Ratastooliga pääseb Tartu Ülikooli kunstimuuseumisse Jakobi tänava poolt ülikooli peahoone tagant vasakus tiivas asuva ukse kaudu, mis on varustatud kaldtee ja automaatustega. Autoga saab sõita peahoone sisehoovi uste juurde. Uste avamiseks on tarvis vajutada ukse kõrval olevat nuppu. Kunstimuuseum asub invauksest paremal. Ratastooliga pääseb külastama muuseumi ekspositsioonisaale ja ülikooli aulat, teisele korrusele viib lift. Kartserisse ratastooliga ei pääse.

Peahoone esimesel korrusel on olemas invatualett.

Vaata lähemalt ka Invainfo lehelt.

Pimedatele ja vaegnägijatele

Muuseumi püsinäituse külastamiseks saab kassapidaja käest punktkirjas ja tavakirjas abimaterjali ning kujude katsumiseks kindad.

Kassalaud asub muuseumisse sisenedes otse ees uksest paari meetri kaugusel. Abimaterjal sisaldab muuseumi saalide plaane, millele on numbritega märgitud 12 olulisema kunstiteose asukohad ja neid tutvustavad tekstid. Esimeses saalis on kaks reljeefi seinal, ülejäänud kujud paiknevad postamentidel. Postamendi esikülje üleval paremas nurgas on 2 cm kõrgune reljeefne ja trükikirjas number. Vajadusel saab kasutada külastusjuhi abi.

Juhtkoeraga muuseumi külastamisel palume eelnevalt informeerida muuseumi töötajaid infotelefonil 737 5384 või 737 5385.

Erivajadustega õpilasgruppidele suunatud haridusprogrammid

Tartu ülikooli kunstimuuseum pakub erivajadustega õpilasgruppidele suunatud haridusprogramme, vaata lähemalt siit.