Ekskursioonid

Kartser Tartu Ülikooli peahoones

Tartu Ülikooli kunstimuuseum korraldab ülikooli peahoones giidiga ekskursioone, mille käigus saab külastada nii kaunist klassitsistlikku aulat, 19. sajandi tudengikartserit kui ka kunstimuuseumi.

Ülikooli kõige olulisemate sündmuste tähistamiseks loodud aulas saavad külastajad nautida Eesti üht kõige kaunimat klassitsistlikku interjööri. Giid räägib põnevaid lugusid minevikust, mis illustreerivad ülikooli väärikat ajalugu ja tutvustavad peahoone valmimist 19. sajandi algul.

19. sajandist säilinud tudengikartser on minevikupärl, mis pakub äsja aula suurejoonelises atmosfääris viibinud külalistele tõeliselt kontrastse elamuse. See pööningul asuv pisikene ruum kannab endas mälestusi ülikooli pikast ajaloost. Seal kandsid ülikooli seaduste rikkumise eest karistust 19. sajandil ülikoolis õppinud tudengid. Kartseris tutvustatakse ülikooli toona kehtinud seadusi, mis tänapäeval võivad tunduda üsnagi ootamatud, ja räägitakse eluolust karistuskambris.

Ülikooli kunstimuuseumis tutvustatakse 1803. aastal loodud muuseumi kujunemislugu ning püsiekspositsiooni.

Ekskursioon kestab umbes tund aega, soovi korral saab teha ka lühemaid peahoone ringkäike.

Ekskursiooni hind sisaldab pileteid ja giiditasu, vaata täpsemalt hinnakirjast.

Giiditeenust pakume eesti, inglise, vene, saksa, soome, läti ja leedu keeles.

“Retk Tartu tudengi jälgedes”

Muuseum pakub võimalust tellida ka elamusekskurisoon, mis viib külastajad nii ülikooli kartserisse kui ka ajaloolisesse toomkirikusse.

Ekskursioonil tutvutakse 19. sajandi tudengielu ja –kommetega. Vastused saavad põletavad küsimused, nagu mille eest Kristjan Jaak Peterson pidi kartseris istuma ja milline oli karistus raamatute mitteõigeaegse tagastamise eest ülikooli raamatukogule. Ekskursiooni lõpuks on selge, mis imeloomad olid pedellid ehk puudlid, kes oli üliõpilasele nii asendamatu Löffeline ning kas korporandielu kõrval õppida ka jõuti. Ekskursiooniga kaasnevad maitseelamused kartseris ja muuseumis!

Ekskursioon algab Tartu Ülikooli kunstimuuseumist, kus saab soetada endale pileti. Ekskursiooni käigus külastatakse Tartu Ülikooli peahoones ajaloolist auditooriumi ning vaadatakse pööningul lähemalt üle kartser. Seejärel liigutakse Toomemäele Tartu Ülikooli muuseumi ajaloolises toomkirikus. Ekskursioon on ronimisrohke ja toimub osaliselt välitingimustes.

Ekskursiooni hind on 12€ ja ekskursioon kestab 1 tund 15 minutit. Ekskursiooni miinimumhind grupile on 190€. Grupi maksimaalne suurus on 30 inimest.

Lisainfo ja broneerimine: muuseum@ut.ee, tel 737 5674. Tellimisel palume täpsustada, kas sooviksite alkohoolset või mittealkohoolset maitseelamust.

NB! Huvi korral on gruppidel võimalik meie kaudu broneerida lõunasöök Tartu Ülikooli peahoone kõrval paiknevas Tartu Ülikooli kohvikus. Juhul, kui olete lõunasöögi broneerimisest huvitatud, palume Tartu Ülikooli muuseumi sellest teavitada vähemalt kolm tööpäeva enne külastust. Tutvu Tartu Ülikooli kohviku poolt pakutud pakettidega SIIN.

Saada päring