Annika Laats mõtiskleb Tartu Ülikooli kunstimuuseumis leina mitme palge üle

Neljapäeval, 25. novembril kell 17.30 toimub hingehoidja Annika Laatsi juhtimisel Tartu Ülikooli kunstimuuseumis vestlusring „Leina mitu palet“.

Vabas õhkkonnas arutatakse, mis on lein, kui kaua see kestab, millised on meie leinakombed ja kuidas need on ajas muutunud. Vestlusõhtu kuulub näituse „Surma pale. Elu vägi surimaskides“ üritustesarja. Õhtu juhatab sisse ringkäik näituse kuraatorite Ken Irdi ja Anu Rae juhatusel.

„Lõviosa meie näitusel väljas olevatest surimaskidest on valminud unikaalsete mälestusesemetena. Leidsime, et just Annika oskaks oma kirikuõpetaja ja hingehoidja kogemusega aidata meil hingedeajal mõtestada siit ilmast lahkunute mälestamise erinevaid tahke,“ ütles Ken Ird.

Surimaske on läbi aegade võetud teaduslikel eesmärkidel, abivahendiks kunstnikele, aga kõige rohkem siiski lahkunu mälestuse jäädvustamiseks. Näituse üritustesarja teemade valik selgitab surimaskide loomise põhjuseid ning nende peegeldusi tänapäevas.

Veebruaris kõneleb Kalju Komissarovi surimaski autor, Ugala teatri grimeerija Ülle Konovalov teemal „Näomaskid teatris“. Täpsem info on Tartu Ülikooli kunstimuuseumi Facebooki lehel.

Annika Laats on Eesti vaimulik ja hingehoidja. Ta on SA EELK Tallinna Diakooniahaigla nõukogu liige, SA Tallinna Lastehaigla eetikakomitee liige ning MTÜ Pallium ja MTÜ Vaikuse Lapsed liige.

Tartu Ülikooli kunstimuuseumi näitusel „Surma pale. Elu vägi surimaskides“ on eksponeeritud ligi kolmandik Eesti mäluasutuste kogude surimaskidest. 28 maski jutustavad muu hulgas sellistest märkimisväärsetest isiksustest nagu Immanuel Kant, Aleksander Puškin, A. H. Tammsaare, Oskar Luts ja Kalju Komissarov.

Lisateave: Ken Ird, näituse kuraator ja projektijuht, Tartu Ülikooli muuseumi kuraator, 522 6980, ken.ird@ut.ee