Ülikooli muuseum kutsub muuseumiööl vestlema Hendrik Relvega, kuulama kosmoserokki ja otsima teadlaste unistusi

Laupäeval, 21. mail kl 18–23 toimub muuseumiöö, mille tänavune teema on „Öös on unistusi“. Tartu Ülikooli muuseum ootab nii kunstimuuseumisse, tähetorni kui ka toomkirikusse. Sissepääs on kõigile tasuta.

Tartu Ülikooli kunstimuuseumis: Millistest asjadest inimesed unistavad?

Kell 18.15 toimub kuraatorituur näitusel „Iidamast- aadamast. Heaks eluks vajalikud asjad“, kus selgub, millised asjad on juba iidsetest aegadest inimestele olulised olnud. Ringkäigule järgneb vestlusõhtu looduse- ja rännumees Hendrik Relvega, kes kõneleb oma paljude rännakute käigus nähtud-kogetud tähelepanekutest kultuuride jätkusuutlikkuse ning heaks eluks (häda)vajalike asjade teemal. Loe lähemalt.

Tartu tähetornis: Millest paneb unistama tähistaevas?

Kell 19.30 avab näituse „Baikali ja Berliini vahel. Astronoom Schwarz 200“ Lea Leppik ja kell 20.00 esineb tähetorni aias Tartu observatooriumi bänd Tõraverest, kes esitab kosmoserokkmuusikat. Loe lähemalt.

Tartu Ülikooli muuseumis: Millest unistavad teadlased?

Kell 21.00 toimub ringkäik „Otsides unistusi – Tartu Ülikooli ja teaduse lood“. Kuraator Ken Ird aitab Tartu Ülikooli muuseumi püsinäitusel „Minu elu ülikool“ üles otsida Tartu Ülikooli, toomkiriku, aga ka laiemalt Toomemäe ja Tartu ning Euroopa teaduslooga seotud värvikaid lugusid täidetud ja täitmata unistustest. Loe lähemalt.

Üritustel kogutakse annetusi Tartu Ülikoolis õppivate Ukraina tudengite toetuseks.